Nokia 5800 XpressMusic

Nokia keskustelua.

Valvoja: Moderaattorit

Nokia 5800 XpressMusic

ViestiKirjoittaja Tzoni päivämäärä 07.03.09

Tulipa sitten korvattua vajaa 2 vuotta palvellut N95 tommosella kapulalla. Kaverilla oli kyseinen puhelin ja ajattelin vaan että hyi hyi mikä iphone lelukopio, kotona kuitenki päädyin vähän googlaamaan D: Sitten seuraavana päivänä kävin ostamassa, tosi näppärä vehje ja vielä sen verran suosittu että varmasti tulee paljon uusia päivityksiä ja parannuksia :---)

Dodii siinä oli pakollinen lässyn lässyn osio.. Mitäs mieltä muut puhelimen omistajat, jotain käteviä ominaisuuksia mistä haluaisit kertoa? :> Ite en oo vielä ees käyttöohjeita kerenny lukemaan D:
Tzoni
 
Viestit: 200
Liittynyt: 28.03.06

Re: Nokia 5800 XpressMusic

ViestiKirjoittaja Nicula päivämäärä 06.05.09

Ilmeisesti puhelin tullut tutuksi 2 kk aikana, niin onko sinulla esiintynyt mitään vikoja luurissa? Esim. kuulokevikaa, joka on ollut suht yleinen tässä mallissa tai styluksen pidikkeen hajoamista?
E60 ja E66
-------------------------------
Nokia N800 IT + SU-8W näppäimistö
Paramore Online Paramore Finland - foorumi
Käyttäjän avatar
Nicula
 
Viestit: 163
Liittynyt: 13.07.06
Paikkakunta: Dna Onni + Matkanetti 386

Re: Nokia 5800 XpressMusic

ViestiKirjoittaja niinuzka päivämäärä 23.07.10

Itselläni meinaa mennä hermo ks. puhelimeen päivittäin. Nettiselain sammuu jatkuvasti. Operaa en voi käyttää koska antaa Norjalaisen IP:n jolloin facebook tili menee lukkoon. Flashit ei toimi jolloin osa nettivideoista jää näkemättä.
niinuzka
 
Viestit: 4
Liittynyt: 19.03.10

Re: Nokia 5800 XpressMusic

ViestiKirjoittaja reboot päivämäärä 04.09.10

niinuzka kirjoitti:Itselläni meinaa mennä hermo ks. puhelimeen päivittäin. Nettiselain sammuu jatkuvasti. Operaa en voi käyttää koska antaa Norjalaisen IP:n jolloin facebook tili menee lukkoon. Flashit ei toimi jolloin osa nettivideoista jää näkemättä.


Oletko päivittänyt puhelimen firmwaren? Kun ostin oman 5800:n parisen vuotta takaperin, silloinen firmware oli epävakaa ja mm. GPS:n herkkyys mitä sattui. Sen jälkeen on tullut päivityksiä, ja nyt mennään 51-sarjassa, joka toimii kaikinpuolin ainakin omassa 5800:ssani hyvin. Flashista en osaa sanoa, paljon mahdollista että ko. puhelimen flashplayerillä ei kauheasti uusimpia flash-videoita katsella.

Mutta perusjutut toimii, sähköposti, pikaviestit, wlan, Voip = Skype, ilmainen puheohjattu navigointi niin näkisin että kelpo puhelin edelleenkin. Ja nyt on alan harrastajat julkaiseet 5800:lle C6:n firmwaren, joten sen asennettuaan puhelimelle todennäköisesti saa kivasti lisää käyttöikää. Linkki em. fw updateen: http://mobilecorner.funkruti.com/2010/0 ... -5800.html
Liittymät: Saunalahti, Dna
Laitteet: Nokia 5800XM, Nokia N900, Samsung Jet, Samsung Galaxy Spica, Elisa miniläppäri
Käyttäjän avatar
reboot
 
Viestit: 133
Liittynyt: 17.07.07
Paikkakunta: Saunalahti

Re: Nokia 5800 XpressMusic

ViestiKirjoittaja niinuzka päivämäärä 04.09.10

Päivityksiä on tullut asennettua aina kun sellainen ilmestyy, mutta jumittamista en niillä ole saanut kuriin. Luin tuosta C6 softasta viikko sitten, mutta en ole vielä uskaltanut sitä asentaa. Täytynee lähipäivinä testata tuo firmware josko sillä pääsisi takuista eroon. Jos täällä joku joka olisi tehnyt ks. toimenpiteen osaisi kertoa tuosta jotain plussia/miinuksia niin olisin hyvin kiitollinen.
niinuzka
 
Viestit: 4
Liittynyt: 19.03.10


Paluu Nokia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron